Keresés

Kerülőutak

„Úgy gondolom, hogy mindannyiunknak megvan a kijelölt útja, amiről gyakran letérünk, mégis a cél felé megyünk, csak olykor kerülőutakon.“

A történet minden felvezető nélkül az események közepébe vágva indul, aztán, mint egy gyorsvonat visz végig magával minket egészen az utolsó oldalig, hogy útközben felismerjük: a legnagyobb és legmélyebb tapasztalásokat akkor szerezzük, amikor úgy alakul, hogy az utunkat valami áthághatatlan akadály zárja el. Ilyenkor az Élet kerülőútra invitál minket, amely a mély tapasztalások és a fejlődés mellett a legizgalmasabb kalandokat és hatalmas felismeréseket hoz el számunkra.
Ezeken az utakon kísérhetjük végig a főhőst, Izabellát.
Iza és Balázs rózsaszín ködös szerelmi életében egymást váltják a fellángolások, a veszekedések és az édes kibékülések. Aztán jön a villámcsapásszerű fordulat… S miközben a jelen és a múlt eseményei között hánykolódva kirajzolódik előttünk a páros jelleme, és felsejlik a jövő, mi megállás nélkül száguldunk a végkifejlet felé…Ésegy pillanatra sem lehet hátradőlni, mert a gondolatainkat menet közben számtalan fordulat terelgeti tévútra.
A szereplők olyan szeretnivalók, olyan emberiek, hogy akár lehetnénk mi magunk is a helyükben.
Aki már olvasott az írónőtől, az sejti, hogy a bölcs tanítások mellett, melyek átszövik az oldalakat, a meglepő, csattanós végkifejlet sem marad el. Jómagam annyira elcsodálkoztam, hogy percekig csak bámultam a lapokat, s közben, nem titkolom, a könnyeim is kicsordultak.
Tarts velünk Te is Iza kerülőútjainak forgatagába!
Köszönöm szépen az élményt, amit a könyv által kaptam.

K. Edit
(Könyvmolyok szerint a világ)

Június 1.

Kilépek a szálloda impozáns kőépületéből, és közben próbálok teljesen láthatatlan lenni, ami nem is olyan egyszerű. Szerencsére a személyzet éppen rendkívül elfoglalt, ezért csak egyiküket látom, amint hatalmas tálcával a kezében a kert felé halad, ahol a vendégek az elfogyasztott ital hatására már jókedvűen mulatoznak. Az pedig, akire gondolni sem akarok, talán éppen a ruháját igazgatja, hogy visszamehessen a vacsoraasztalhoz vagy a táncparkettre. Mintha most esne le, hogy mi is történt valójában. Annyira igyekszem uralkodni az engem elborítani készülő érzéseken, hogy mozdulni sem tudok. Dermedten állok a szálloda bejárata és a recepció különálló, hófehér épülete között. Csinálnom kellene valamit, hiszen határozott céllal indultam el errefelé, de fogalmam sincs, hogy mit akartam. Képtelen vagyok gondolkodni. Az elmémben zavaros képek kergetik egymást, de olyan sebesen, hogy nem tudom elkapni őket. Nem mintha ráérnék holmi elmélkedésre. Ó, már tudom is, hova igyekeztem! Magas sarkú cipőm túl hangosan kezd kopogni a hófehér márványon, ahogy a lábaimat egymás után teszem a lépcsőfokokra. Még jó, hogy az épület mögül ideszűrődő zene elnyomja ezt a hangot. Az énekes igazán túlkiabálhatná azt a hatalmas dobolást is, ami fogalmam sincs, mi lehet, de majd’ szétrobbantja a dobhártyámat. Már leérek az első lépcsősoron, amikor rájövök, hogy az a hang valójában a szívem dobogása. Semmilyen külső zaj nem lesz képes túlharsogni. Elérek a következő, rövidebb lépcsőig, megemelem a hosszú ruhám alját, és lelépdelek rajta. A cipősarkam megbicsaklik, ahogy a meredek lejtőn szaladok lefelé, ami már közvetlenül a tengerparti útra vezet. Fájdalmasan felszisszenek, lehajolok, majd dühösen leveszem a kényelmetlen topánkát, aztán futni kezdek. A lejtő végén jobbra fordulok, és még gyorsabb tempóra kapcsolok. Amikor fellépek az útpadkára, elejtem az egyik cipőmet, de nem állok meg, hogy összeszedjem. Alig pár pillanattal később elérem a forgalmas utcát, ami, akárcsak az ipszilon feje, kettéágazik. A lendülettől nem tudok megállni, és egyenesen kiszaladok az útra egy autó elé. A kocsi hangos csikorgással lassul, valaki kiabál, de én egyszerűen csak balra fordulok, és a ruhámat megemelve rohanok tovább, szlalomozva az emberek között. Néhányan furcsa tekintettel bámulnak, még olyan is van, aki rám förmed, mert siettemben meglököm, de nem érek most rá udvariaskodni, úgyhogy csak futok tovább. Vissza kell jutnom a kempingbe, az autómhoz! Muszáj szereznem egy taxit, ami elvisz. Még akár stoppolok is, ha kell! Megállok. Csak ebben a pillanatban tudatosul bennem, hogy egy szigeten vagyok… Nincs az az autó, ami el tudna vinni innen a kempingbe, mert az egy másik szigeten van. A francba, a francba, a francba! Rab szigete… Ironikus! Mert én most tényleg rab vagyok ezen a nyamvadt földdarabon.

A sorszámozott KERÜLŐUTAK limitált példányszámban megtalálható a NewLine Kiadó webshopjában:

NewLine kiadó
Bucsi Mariann – Kerülőutak: nyomtatott
Bucsi Mariann – Kerülőutak: ebook

Ti mondtátok a Kerülőutakról:

„Ismét egy olyan írás, mely nagy tisztaságú lélekutazás. Ami nem velünk történt, mégis bármelyikünkkel megtörténhetne, ezért beleolvadunk egy-egy szereplő bőrébe, életébe. Mariann lebilincselő írása egy szuszra olvasható, újra és újra figyelmet követelő történet. Mert nem elég egyszer végigolvasni. Mindannyiunk életében vannak kerülőutak, de utólag mindig megértjük, mi miért is történt… Kellemes kikapcsolódást kívánok! :)”

@Baki_Nagy_Erika

„Bevallom, a Kerülőutak a „letehetetlen” könyveim közé került. Az in medias res kezdés telitalált az Iza által átélt mélységek és magasságok indításához. A cselekmény oly titokzatosan bontakozik ki előttünk, és olyan feszes, izgalmas események tanúi lehetünk, hogy hirtelen azt érezzük (főleg a hölgy olvasók), hogy mi magunk éljük át mindazt a megpróbáltatást, melyen főhősünk keresztülmegy. Hús-vér, érző emberek mozgatják a cselekmény szálait. »No filter«, írhatnánk, ha egy fotóról beszélnénk.
Bucsi Mariann olyan zseniális módon folytatja a történetet, hogy bevonva érezzük magunkat a főhős dilemmáiba, együtt gondolkodunk vele, igyekszünk dönteni nehéz helyzeteiben.
A regény különlegessége, hogy sorszámozott példányok láttak napvilágot – jómagam a nyolcas szám büszke tulajdonosa vagyok. Akinek már nem jut papír alapú, e-könyv formájában is végigizgulhatja Iza életének ezt a különleges szakaszát.
A könyv a maga »bucsimariannos« stílusában megfogalmaz olyan életbölcsességeket, amiket frissen olvasva még a történet szerves részének érzünk, aztán szépen bekúsznak tudatalattinkba, ott rezegnek, és mindannyian azt és úgy építjük be a tudatos rétegeinkbe, ahogyan arra szükségünk van. »Mindaddig, amíg hagyjuk, hogy a mintáink, a berögzöttségeink, a ‚Mi a helyes’ kérdésre adott válaszaink mentén éljük az életünket, csak megnehezítjük mind az Őrangyalaink, mind pedig a saját életünket. Mert aminek meg kell történnie a szívünk legmélyebb vágya szerint, az úgyis megtörténik, hiszen a szívünk szava az igaz, és szeretettel minden megoldható«.”

@sportosnagyi

 

„Ma Bucsi Mariann Kerülőutak c. könyve választott ki. Gondolom, sokan mosolyognak ilyenkor, de valahogy engem hívnak, választanak a könyvek. Megadják a sorrendjüket, kézbe adják magukat… Az íróasztalomon várakoznak. Vannak időszakok, amikor sokat olvasok, vannak időszakok amikor nagyon keveset. Ma egész nap a Kerülőutak járt a fejemben, ő következett.
Ez a kisregény már abban is kivételes és különleges, hogy 333 példányban készült, sorszámozottak, az enyém az életutammal összefüggő 69-es.
Ez a szépirodalmi kisregény olvastatja magát! Szórakoztató, könnyed, de mégsem az, hiszen átjár mélységeket, magasságokat; sorsfordító történések, maga az élet, életünk lehetséges fordulatai játszódnak le benne. Mariann Ébredés regénye, Érintés novellás kötete mellett ismét egy mű tanító jelleggel, lényeges mondanivalóval:
»Már jó ideje rájöttem arra, hogy ami igazán, mélyen a szívünk vágya, azt végül így vagy úgy, beteljesítjük. Sokszor nem követjük az álmainkat, mert racionalizáljuk a dolgokat, és bár érezzük, hogy nem abba az irányba kellene mennünk, mégis követve a belénk nevelteket, a megfelelési vágyunkat, az önmagunkról kialakított képet, már csak azért is másfelé vesszük az irányt. Azután ilyenkor jönnek a könnyed, figyelmeztető jelek, amelyeket persze rendre annullálunk. Akkor kapunk egy erőteljesebb jelzést. Végül, ha arra sem hallgatunk, akkor még határozottabban taszigálnak vissza a saját utunkra. Úgy gondolom, hogy mindannyiunknak megvan a kijelölt útja, amiről gyakran letérünk, mégis a cél felé megyünk, csak olykor kerülőutakon.«
Mennyire igaz minden sora! Sokszor évekig, évtizedekig kerülgetjük álmainkat (elfelejtett álmainkat, vágyainkat), letérünk arról az útról, ami igazán fontos lenne számunkra, kerülőutakon járunk saját időnket, energiánkat pazarolva. Nem ismerjük fel időben a jeleket, nem tanulunk belőlük. Ha számvetést is készítünk, nem vagyunk elég bátrak a változtatáshoz, holott az abszolút a saját utunkra vinne minket. De sohasem késő megállni, átgondolni az életünket úgy, ahogy a kisregényben Iza és Ádám tette.
Szeretem Mariann történeteiben, hogy mindig van csavar, hogy olvasás közben még ha el is vetjük a bennünk felmerült lehetőséget, itt például Iza életének tükrében, belenyugszunk történésekbe, a végén mégis ott a csattanó a szereplők jövőjének tekintetében. Ilyenkor lapozom a könyvet, hogy hol van a többi sor, nem lehet még vége…Még úgy olvasnám!
Szívből gratulálok Mariann! Nagyon tetszett a kisregény! Szívből ajánlom Mindenkinek!”

@Czagány Tünde

 

„Újra egy szép és igényes írás!
Nagyon szeretem Bucsi Mariann gondolatait olvasni. Zseniálisan bánik a szavakkal, és a tolla nyomán örök bölcsességek születnek. Ez a kisregény teljesen beszippantott, együtt éltem a szereplőkkel, és izgultam, hogy a vége boldog befejezéssel záruljon. Mariannt ismerve sejtettem, hogy a kis csavar sem marad el, nem csalódtam, teljes feloldással zárul a kötet. Olvastam volna még tovább.
Nagyon szép a borító. Az pedig külön öröm számomra, hogy egy egyedi, számozott példány boldog tulajdonosa vagyok, mert a regény csak 333 példányban létezik.
Nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti a könnyed és szép történeteket!”

@Jandácsik Zsuzsi

Könyvelőzetes