A kedvesség valami olyasmi, amit mindannyian értékelünk, mégis néha alábecsülünk. De miért is jó kedvesnek lenni? A válasz számos egészségügyi, társadalmi és pszichológiai előnyben nyilvánul meg.
- A kedvesség a szociális kötelékek erősítésének egyik legfontosabb eszköze. Egy kedves gesztus – legyen az egy mosoly, egy bátorító szó vagy egy segítő kéz – jelentősen javítja az emberi kapcsolatokat: közelebb hozza egymáshoz az embereket, megmutatva, hogy törődőek vagyunk és értékeljük egymást.
- Jót tesz az egészségünknek. Kutatások szerint a kedvesség csökkenti a stresszt, javítja az immunrendszert és csökkenti az idő előtti öregedést. A jótékony hatások olyan mértékűek, hogy a kedvességet gyakran a „boldogság vitaminjának” nevezik.
- Jobbá tesz minket. A kedvesség gyakorlása fejleszti az empátiát, a türelmet és a toleranciát, amelyek mind rendkívül értékes tulajdonságok a mai világban. A kedvesség gyakorlása pozitív hatással van a mentális egészségre, javítja az önmagunkkal való kapcsolatot és segít átformálni a negatív érzéseket és gondolatokat.
- A kedvességnek van egy „fertőző” hatása, ugyanis, ha mi azok vagyunk, az gyakran motivál másokat arra, hogy ők is kedvesebbek legyenek. Ez nemcsak az egyéni kapcsolatokat teszi erősebbé, hanem hozzájárul egy barátságosabb, támogatóbb és együttműködőbb társadalom kialakulásához.
Tehát a kedvesség egészségesebbé, boldogabbá, jobb emberré tesz minket, és jobb emberi kapcsolataink lesznek.
Legyünk kedvesek másokkal ÉS önmagunkkal is 😊